چهارمین کتاب پایگاه
دانلود کنید

اگر اين نخستين بازديد شماست نام نويسی کنيد ، چرا نام نويسی ؟

استفاده از فايل های پيوست به صورت نامحدود
بحث و گفتگو در رابطه با موضوعات بانک اطلاعات
دسترسی به بخش های ويژه مخصوص کاربران سايت
شرکت در نظرسنجی مقالات برتر بانک اطلاعات

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
گدایان تهرانی، در پوشش دستفروشی کار می کنند و به راحتی جریمه می دهند
#1
معاون توسعه خدمات اجتماعی سازمان رفاه،خدمات و مشارکتهای اجتماعی شهرداری تهران با بیان اینکه روزانه حدود 150 متکدی از سطح شهر جمع آوری می‌شوند گفت: در موضوع برخورد و جمع آوری متکدیان خلاء قانونی وجود دارد که برای حل این معضل نیازمند همکاری و حمایت مجلس هستیم.

رضا جهانگیری فر با بیان این مطلب گفت: درباره موضوع جمع آوری و برخورد با متکدیان چالش ها و خلاء های قانونی وجود دارد که باعث می شود عملکرد شهرداری تهران در زمینه جمع آوری این افراد چندان به چشم نیاید.

او ادامه داد: هر روز در سه شیفت کاری و در هر شیفت حدود 50 تا 60 متکدی از سطح شهر جمع آوری می شود اما در این زمینه با مشکلات و خلاء های قانونی وجود دارد.

جهانگیری با بیان اینکه متاسفانه قوانین موجود برای برخورد با متکدیان بازدارنده نیست گفت: متکدی براساس قانون مجرم محسوب می شود و هر روز مدیریت شهری تهران نسبت به جمع آوری این افراد اقدام می کند؛ متکدیان در مراکز موقت نگهداری می شوند تا حکم قضایی برایشان صادر شود. در اکثر موارد حکم متکدیان جریمه نقدی است که به دلیل درآمد بسیار بالا مشکلی برای آنها وجود ندارد و پس از پرداخت جریمه بلافاصله این افراد به سطح شهر بازمی گردند و به کار خود ادامه می دهند.

او گفت: یکی دیگر از خلاء های قانونی در این زمینه آن است که براساس قانون ما تنها مجاز به جمع آوری افرادی هستیم که تکدی گری می کنند و کسانی که حتی چند برگ فال و یا هرچیز دیگری در دست داشته باشند جزو متکدیان محسوب نمی شوند. چون به راحتی ادعا می کنند که در حال دستفروشی بوده اند.

معاون توسعه خدمات اجتماعی سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران در ادامه گفت: در واقع اکثر متکدیان زیر پوشش دستفروشی در شهر تکدی گری می کنند اما قانونی برای برخورد و جمع آوری این افراد وجود ندارد،چنانچه شرکت ساماندهی مشاغل نیز تنها می‌تواند با دستفروشانی که بساط پهن می کنند و باعث سد معبر و ایجاد مشکل در شهر می شوند برخورد کند.

او گفت: تا زمانی که قوانین سختگیرانه تر در برخورد با متکدیان و دستفروشان وضع نشود این پدیده ناهنجار در شهرهای کشور به ویژه تهران از بین نخواهد رفت، چنانچه برخی از متکدیان بیش از 10 بار از سطح شهر جمع آوری شده اند اما بلافاصله پس از پرداخت مبلغ جریمه به سطح شهر بازگشته اند .

جهانگیری با بیان اینکه آمار متکدیان شهر تهران بسیار شناور است و در ایام مختلف سال تغییر می کند گفت: شاید بیش از هزار متکدی حرفه ای در تهران وجود نداشته باشد که چنانچه قوانین مناسبی برای برخورد با آنها وضع شود می تواند برای همیشه این مشکل را رفع کنیم.

او با بیان اینکه متکدیانی که از سطح شهر جمع آوری می شوند در کمتر از 72 ساعت به مراکز قضایی معرفی و در مورد آنها حکم صادر می شود ادامه داد: باید در مورد افرادی که تحت پوشش دستفروشی تکدیگری می کنند نیز تعیین تکلیف شوند چراکه شواهدی وجود دارد که برخی از این افراد توسط گروه ها و افراد خاصی حمایت و مدیریت می شوند.

منبع:مهر

 
[تصویر:  paygah-1.gif]
پاسخ


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  گدایان به فکر شغل دیگری باشند! اطلاعات اجتماعی ایران 0 2,249 10-12-2014، 04:59 AM
آخرین ارسال: اطلاعات اجتماعی ایران
  برخورد با گدایان تهران بر اساس قانون اطلاعات اجتماعی ایران 0 2,197 08-28-2014، 12:35 AM
آخرین ارسال: اطلاعات اجتماعی ایران
  شهر بدون گدا در تیر رس گدایان سایر شهرها اطلاعات اجتماعی ایران 0 2,335 07-08-2014، 07:25 PM
آخرین ارسال: اطلاعات اجتماعی ایران
  پایتخت فرهنگی ایران یا پاتوق گدایان yasaminsadegh 0 1,564 11-04-2013، 01:30 AM
آخرین ارسال: yasaminsadegh
  لطفا گدایان‌ تهرانی‌ را پیدا کنید! yasaminsadegh 0 1,709 11-04-2013، 01:20 AM
آخرین ارسال: yasaminsadegh
  گداهای تهرانی خنده‌رو می‌شوند‌ سلامت اجتماعی برای همه 0 1,722 09-25-2013، 08:02 PM
آخرین ارسال: سلامت اجتماعی برای همه

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

درباره ما: وبسایت مددکاران اجتماعی ایرانیان در مورخ ۹۲/۱/۱، به منظور ایجاد مرکزی برای دسترسی و هم افزایی فعالیت های علمی و پژوهشی در حوزه های مختلف مددکاری اجتماعی با اهداف ذیل آغاز به کار نموده است: ۱- ایجاد بانک اطلاعات جامع و روزآمد مقالات، با دسترسی آسان، رویه یکسان و رفع محدودیت های شکلی، زمانی و سازمانی موجود ۲- معرفی متخصصین، پژوهشگران و اساتید در حوزه های تخصصی مددکاری اجتماعی جهت تقویت حقوق معنوی ۳- فراهم نمودن بستری برای جریان سازی و مدیریت محتوای مددکاری اجتماعی جهت جلوگیری از تضییع منابع مادی و معنوی جامعه مددکاران اجتماعی ایران، در روندهای تکراری و کلیشه ای کنونی ۴- ایجاد زمینه مساعد برای بومی سازی مددکاری اجتماعی در کشور ۵- گسترش پایگاه های مجازی در حوزه مددکاری اجتماعی ایران