چهارمین کتاب پایگاه
دانلود کنید

اگر اين نخستين بازديد شماست نام نويسی کنيد ، چرا نام نويسی ؟

استفاده از فايل های پيوست به صورت نامحدود
بحث و گفتگو در رابطه با موضوعات بانک اطلاعات
دسترسی به بخش های ويژه مخصوص کاربران سايت
شرکت در نظرسنجی مقالات برتر بانک اطلاعات

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
درآمد 6 ميليوني متكديان در ماه
#1
عبدالرضا عزيزي- رئيس كميسيون اجتماعي مجلس در روزنامه آرمان نوشت: جمع‌آوري متكديان در تهران و سراسر كشور سلسله مراتب خاص خود را دارد. در نخستين مرحله با دستور مستقيم قوه قضائيه اين اقدام عملياتي مي‌شود. شهرداري براي اسكان موقت اين افراد تلاش مي‌كند، در حالي كه جداسازي مهم‌ترين قسمت كار است.
متكديان با توجه به اعتياد، بيماري يا بر اساس اينكه زن و مرد باشند و مهم‌تر از همه از نظر اينكه نيازمند واقعي باشند يا به صورت ظاهري و براي جلب ترحم خودشان را به شمايل يك نيازمند و مستمند تبديل كرده باشند تقسيم مي‌شوند. در كنار همه اينها برخي از اين متكديان داخلي هستند و برخي ديگر از كشور‌هاي ديگر به ايران آمده‌اند. درباره آن دسته از متكديان كه نيازمند واقعي هستند، بهزيستي نسبت به تحت پوشش قرار دادن آنها اقداماتي انجام مي‌دهد و آنها را به روش‌هاي مختلف حمايت مي‌كند.
متكدياني كه سالمند يا معلول هستند نيز از طرف سازمان بهزيستي و كميته امداد تحت پوشش قرار مي‌گيرند و اگر ديده مي‌شود افرادي در شكل و شمايل مستمند يا يك سالمند و معلول در خيابان‌ها تكدي‌گري مي‌كنند اين افراد نيازمند واقعي نيستند و افرادي هستند كه خودشان را به اين شكل و شمايل درآورده‌اند تا از ديگران اخاذي كنند. در حال حاضر متكدياني در كشور وجود دارند كه ماهانه پنج تا شش ميليون تومان درآمد دارند در حالي كه متوسط حقوق يك كارمند كمتر از ماهي يك ميليون تومان در ماه است. بايد بررسي شود انگيزه اصلي متكديان چيست.
نيازمندان زيادي در كشور ما وجود دارند كه بدون اينكه تكدي‌گري كنند با دريافتي ناچيزي كه از كميته امداد و بهزيستي به آنها تعلق مي‌گيرد زندگي خود را مي‌گردانند، در حالي كه براي متكديان اين دريافتي كافي نيست و به همين دليل دنبال راه‌هاي ديگر و بي‌دردسر‌تري براي كسب درآمد بيشتر هستند. با اين تفاسير به نظر من بايد درباره متكديان چند اقدام اصلي صورت بگيرد.
در درجه اول بايد مردم به اين افراد كمك نكنند و براي اين كار بايد فرهنگ‌سازي شود و در درجه دوم بايد هرچند وقت يك بار نيروي انتظامي با حكم مستقيم قوه قضائيه اين افراد را جمع‌آوري كند تا از اين راه آنهايي كه نيازمند واقعي هستند از متكديان غيرواقعي كه براي كسب درآمد بيشتر تكدي‌گري مي‌كنند جدا شوند. نهادهاي مختلف اجتماعي اين افراد را جمع‌آوري مي‌كنند، اما مساله مهم‌تر درباره اين افراد نگهداري است.
در زمان برگزاري اجلاس سران كشورهاي غيرمتعهد همه متكديان تهراني جمع شدند و اين نشان‌دهنده دو مساله مهم است. مساله اول جمع‌آوري همه متكديان در ظرف مدت زماني كم و با اين دقت كه ديگر هيچ متكدي در تهران نباشد، نشان‌دهنده اين است كه دولت توان و امكان اين جمع‌آوري را به خوبي دارد، اما وقتي ظرف مدت زماني كم و بعد از اتمام اجلاس دوباره همه متكديان به سر پست‌هاي قبلي خود برگشتند اين نشان‌دهنده اين بود كه درباره حل همه معضلات اجتماعي ما فقط به همين مورد بسنده كرده و نتوانسته‌ايم كار زيربنايي و اصولي انجام دهيم.
پاسخ


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  متکدیان روزی یک میلیون تومان درآمد دارند اطلاعات اجتماعی ایران 0 2,259 02-24-2016، 05:51 PM
آخرین ارسال: اطلاعات اجتماعی ایران
  درآمد ميليوني متكديان با تنبك حاجي‌فيروز شبکه خبری ایران 0 2,329 03-10-2014، 08:11 PM
آخرین ارسال: شبکه خبری ایران
  از التماس‌های دروغین تا درآمد 9 میلیون تومانی سایه آفتاب 0 1,837 12-23-2013، 05:44 AM
آخرین ارسال: سایه آفتاب

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

درباره ما: وبسایت مددکاران اجتماعی ایرانیان در مورخ ۹۲/۱/۱، به منظور ایجاد مرکزی برای دسترسی و هم افزایی فعالیت های علمی و پژوهشی در حوزه های مختلف مددکاری اجتماعی با اهداف ذیل آغاز به کار نموده است: ۱- ایجاد بانک اطلاعات جامع و روزآمد مقالات، با دسترسی آسان، رویه یکسان و رفع محدودیت های شکلی، زمانی و سازمانی موجود ۲- معرفی متخصصین، پژوهشگران و اساتید در حوزه های تخصصی مددکاری اجتماعی جهت تقویت حقوق معنوی ۳- فراهم نمودن بستری برای جریان سازی و مدیریت محتوای مددکاری اجتماعی جهت جلوگیری از تضییع منابع مادی و معنوی جامعه مددکاران اجتماعی ایران، در روندهای تکراری و کلیشه ای کنونی ۴- ایجاد زمینه مساعد برای بومی سازی مددکاری اجتماعی در کشور ۵- گسترش پایگاه های مجازی در حوزه مددکاری اجتماعی ایران